PostHeaderIcon Pedagog szkolny

Wybrane programy profilaktyczne realizowane w naszej szkole:

ARS - czyli jak dbać o miłość
Rekomendowany przez Ministerstwo Zdrowia program profilaktyczny w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

Światowy Dzień Rzucania Palenia
Corocznie w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia organizowana jest wewnątrzszkolna kampania uświadamiania o szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie uczestniczą w warsztatach, które mają na celu przekonanie się, jakie spustoszenie powoduje ten nałóg w naszym ciele, umyśle i wreszcie... w portfelu.

Zanim spróbujesz
Program podejmujący tematykę uzależnienia od narkotyków prowadzony w formie warsztatów uświadamiających przyczyny sięgania po substancje uzależniające i tragiczne skutki takiego błędu.

Bez ryzyka
Program autorstwa Grażyny Węglarczyk dotyczący HIV/AIDS w klasach I i II w postaci warsztatów - 2 godz. Celem programu jest szeroko pojęta profilaktyka zakażeń HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Cel ów realizowany jest poprzez dostarczenie wiedzy o drogach i mechanizmach przenoszenia zakażeń, promowanie postaw i zachowań sprzyjających unikaniu zagrożeń, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych.

Wybierz życie
Warsztaty prowadzone przez  p. Martę Mielczarczyk z Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opocznie dotyczące  tematu szeroko rozumianych uzależnień wśród młodzieży.

Profilaktyka agresji i przestępczości
Współpraca z Komendą Powiatową Policji w Opocznie. Warsztaty o ryzyku popadania w konflikt z prawem, w związku  z narkomanią, przemocą, wymuszaniem i podobnymi formami zachowań wśród młodzieży.

Opieka pedagogiczna
- konsultacje pedagogiczne dla uczniów i rodziców,
- pomoc w rozwiązywaniu indywidualnych problemów związanych ze specyficznymi trudnościami przystosowawczymi oraz specjalnymi potrzebami edukacyjnymi uczniów

Godziny pracy pedagoga p. Urszuli Pacan:

Poniedziałek-
 Wtorek-