In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

PostHeaderIcon Archiwum szkolne 2004-05

2004 - WRZESIEŃ 

Dzień Weterana      
1 września - w Dniu Weterana - przedstawiciele Samorządu Szkolnego naszej szkoły złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem na Placu Zamkowym w Opocznie. [09/04]     
          
Liga lekkoatletyczna      
Wrzesień to początek Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. W pierwszej serii zawodów rozgrywanych w Spale nasi uczniowie zajęli wysokie II miejsce (1078,3pkt.) przegrywając tylko z Zespołem Szkół Ogólnokształcących z Opoczna. Konkurencje, w których braliśmy udział to: biegi na 100m (1 m-ce Michał Sołtysiak), 400m (1 m-ce Damian Kowalczyk), 1500m (2 m-ce Karol Wróbel, 3 m-ce Łukasz Nowicki) i sztafeta 4x100m (6 m-ce). W kolejnym rejonowym etapie zawodów w Tomaszowie Mazowieckim ostatecznie zajęliśmy IV miejsce (1080 pkt.)  na 8 zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne. Gratulujemy!!! [09/04]     
          
Szkolny Klub HDK      
9 września 2004 został zarejestrowany w placówce PCK w Opocznie Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi. SKHDK liczy 17 osób, których opiekunem jest Urszula Pacan. Honorowi dawcy krwi działają już w naszej szkole od 2000 roku i zorganizowali  wiele akcji krwiodawstwa. Ostatnia z nich miała miejsce 22.09.2004 i przyniosła 9.660 ml krwi - łącznie w bieżącym roku kalendarzowym oddaliśmy 21.160 ml tego cennego płynu. [09/04]     
          
Olimpiada BHP      
W zorganizowanej przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Piotrkowie Trybunalskim Olimpiadzie o BHP w rolnictwie Grzegorz Kończak zajął miejsce w pierwszej dziesiątce zawodników i awansował do etapu wojewódzkiego w Bratoszewicach. [09/04]              

2004 - PAŹDZIERNIK      

Tenis stołowy - nasi górą      
W drużynowych mistrzostwach  powiatu w tenisie stołowym zorganizowanych przez Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie nasz męski team w składzie Marcin WOJDA, Marcin PODLASKI i Kamil PLUTA wygrał cały turniej uzyskując automatycznie kwalifikację do zawodów szczebla rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim. Kolejne miejsca zajęły: Drzewica, Żarnów, ZSP nr 1.[10/04]     
          
Dzień Edukacji Narodowej      
Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się uroczysty apel przygotowany przez Samorząd Szkolny. [10/04]     
          
Przełaje w Mroczkowie     
W czwartek odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dla uczniów szkół ponadgimnzjalnych. Biegi rozgrywano na dystansie 1200m (chłopcy) i 800m (dziewczęta) w sztafecie biegło po 10 zawodników. W kategorii chłopców zajęliśmy I miejsce wyprzedzając m.in. ZSP  z Opoczna i ZSS z Prymusowej Woli. Zwycięską drużynę tworzyli: Łukasz Nowicki, Damian Kowalczyk, Karol Sroka, Rafał Bąba, Łukasz Wdówka, Krzysztof Wieczorek, Krzysztof Konewka, Adam Karbownik, Michał Kałużny i Karol Wróbel. Naszą drużynę dziewcząt sklasyfikowano na 6 pozycji, a zawody w tej kategorii wygrał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Opoczna. Po zawodach wszyscy mogli posilić się pyszną grochówką w naszej szkolnej stołówce. [10/04]     

2004 - LISTOPAD     

Honorowi Dawcy Krwi      
W pierwszym tygodniu listopada gościł w naszej szkole prezes Zarządu Rejonowego PCK w Opocznie Krzysztof Polewany. Celem wizyty było spotkanie z członkami szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi, wręczenie im legitymacji członkowskich PCK oraz gratulacje za wyniki osiągnięte w oddawaniu krwi. W bieżącym roku kalendarzowym łącznie Klubowi HDK udało się oddać 21.160 ml krwi. [11/04]     
          
Tenis stołowy - jedziemy do Łodzi     
W rozegranych 9 listopada w Tomaszowie Mazowieckim rejonowych eliminacjach do mistrzostw województwa łódzkiego w tenisie stołowym nasza drużyna w składzie Marcin Wojda, Marcin Podlaski, Kamil Pluta zajęła I miejsce uzyskując jednocześnie awans do finału wojewódzkiego w Łodzi. Sukces naszego zespołu jest tym większy, że udało nam się wyprzedzić reprezentacje Tomaszowa Mazowieckiego czy Koluszek, gdzie działają sekcje sportowe tenisa stołowego.   [11/04]     
          
Góra grosza      
Jak co roku Samorząd Szkolny włączył się do akcji GÓRA GROSZA organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom - Fundacja Dzieciak. Celem akcji jest zbiórka drobnych monet na rodzinne domy dziecka. Nasz wynik to 63 zł - ale za rok będzie lepiej. [11/04]            

2004 - GRUDZIEŃ      

Wigilia     
We wtorek odbyła się uroczysta akademia wigilijna, po której przedstawiciele społeczności uczniowskiej dzielili się opłatkiem z nauczycielami i życzyli sobie zdrowych i wesołych świat bożonarodzeniowych. [12/04]     
        
PTSM w Palmiarni     
Członkowie PTSM mieli okazję zobaczyć roślinność strefy międzyzwrotnikowej a to za sprawą wizyty w łódzkiej Palmiarni. W trzech pawilonach zgromadzono przedstawicieli roślin z Azji, Ameryki Południowej i Afryki oraz wybrane gatunki ryb (polecamy dział GALERIA>>PTSM). Wycieczkę do Łodzi zakończyła wizyta w Muzeum Kinematografii. [12/04]     
          
Piłka siatkowa     
W powiatowych rozgrywkach piłki siatkowej reprezentacja chłopców zajęła 5 miejsce spośród 8 drużyn biorących udział w zawodach [12/04]     
          
Krwiodawstwo     
W kolejnej akcji honorowego krwiodawstwa udział wzięło 21 uczniów naszej szkoły oddając łącznie 9660 ml krwi. Wynik ten daje 30.820 ml krwi oddanej w roku 2004 przez Klub Honorowych Dawców Krwi. [12/04]     

2005 - STYCZEŃ      

Studniówka
08.01.2005 na studniówkowym balu bawili się uczniowie III klasy technikum mechanizacji rolnictwa oraz uczniowie III klasy liceum profilowanego- wkrótce zdjęcia z zabawy.[01/05]     
          
Konkurs historyczny     
W środę 12 stycznia miał miejsce Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Krąg" organizowany przez Wydział Nauk Historyczno-Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę historyczną. [01/05]     
          
Najlepsi uczniowie     
W czwartek 20 stycznia na spotkaniu zorganizowanym przez Samorząd Szkolny spotkali się najlepsi uczniowie z naszej szkoły. Najlepszym uczniem za I semestr roku szkolnego 2004/2005 został CABAJ Sylwester z klasy III Technikum Mechanicznego kolejne miejsca zajęli PRĘCIKOWSKI Marcin z II klasy Technikum Agrobiznesu i MASTALERZ Sebastian z klasy I Techniku Agrobiznesu. [01/05]              

2005 - LUTY      

Rozstrzygnięcie - Sportowiec powiatu opoczyńskiego     
W plebiscycie na najlepszego sportowca powiatu opoczyńskiego uczeń III klasy technikum agrobiznesu Marcin Mirecki zajął wysokie 7 miejsce. Marcin gra w piłkę nożną w Woy-u Bukowiec, a w rozgrywkach Opoczyńskiej Halowej Piłki Nożnej reprezentuje PTM Sancho. [02/05]     
            
Konkurs "Mistrz Klawiatury"     
Konkurs maszynopisania "Mistrz klawiatury" rozstrzygnięty. Najlepszą w pisaniu okazała się Małgorzata Marczewska (IIa), kolejne miejsca zajęli Ewelina Jurek (Id), Katarzyna Klimek (IIa), Paulina Klimczak (IIa) oraz Agnieszka Pogorzała (IIa). [02/05]     
            
Sportowiec powiatu opoczyńskiego     
W corocznych nominacjach na sportowca powiatu opoczyńskiego naszą szkołę reprezentują Marcin Mirecki (piłkarz Woya Bukowiec), Karol Wróbel, Krzysztof Wieczorek i Karol Sroka (kolarze Optexu). Rozstrzygniecie już w najbliższą sobotę 5 lutego. Trzymamy kciuki. [02/05]     
            
Liga Morska i Rzeczna w Tomaszowie     
W wtorek członkowie Ligi Morskiej i Rzecznej złożyli wizytę bliźniaczej drużynie z zespołu szkół ponagimnazjalnych w  Tomaszowie Mazowieckim. [02/05]               

2005 - MARZEC      

Oddawaliśmy krew     
Tuż przed świętami członkowie szkolnego koła HDK oddawali krew. 21 osób łącznie oddało 9660 ml krwi. [03/05]     
            
Zawody strzeleckie     
W zawodach o Puchar Dyrektora Policealnej Szkoły Detektywów i Pracowników Ochrony O'CHIKARA w Piotrkowie Trybunalskim w strzelaniu z broni pneumatycznej krótkiej i długiej maturzyści naszej szkoły zajęli drużynowo 5 miejsce - wygrywając odtwarzacz DVD. Team nasz reprezentowali: Krzysztof Kądziela, Paweł Wosek oraz Dawid Marszałek. Dodatkowo Dawid wywalczył w konkursie indywidualnym wysokie 3 miejsce. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pierwszy polegał na strzelaniu z rewolweru, drugi z karabinu pneumatycznego. Strzelano z pozycji stojącej do tarczy oddalonej o 14 m. W zawodach brało udział 12 drużyn z różnych szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego. [03/05]     
            
Konkurs języka polskiego     
Do finału III edycji wojewódzkiego konkursu językowego "Granice mojego języka są granicami mojego świata", który odbędzie się 04.04 w Tomaszowie Mazowieckim zakwalifikowały się Aneta Mastalerz, Magda Marczewska, Danuta Rożenek - uczennice klasy II liceum profilowanego. [03/05]     
                  
Lekkoatletyka     
W Mistrzostwach Województwa LZS rozegranych w Spale Michał Sołtysiak zajął II miejsce w finale biegu na 60 m, a Damian Kowalczyk 5 miejsce na dystansie 600m. [03/05]     
            
Maturzyści na Jasnej Górze     
11 marca maturzyści klas III-ich liceum profilowanego i technikum  mechanizacji rolnictwa wzięli udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Program pielgrzymki obejmował dwie konferencje, mszę świętą w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej oraz Drogę Krzyżowa na wałach klasztoru. [03/05]     
            
Dzień Kobiet     
Uroczysta akademia zorganizowana przez uczniów klas pierwszych uświetniła obchody Dnia Kobiet. Uczniowie w satyryczny sposób przedstawili role kobiety w czasach prehistorycznych, współczesnych i w odległej przyszłości. Nad całością akademii czuwał polonista Robert Młynarczyk. [03/05]              

2005 - KWIECIEŃ      

Spotkanie z ARiMR     
Dnia 28.04.2005 odbyło się spotkanie pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Opoczna pana Jacka Wrzoska i Jacka Pacana z młodzieżą z klasy I i III Technikum Agrobiznesu. Celem tego spotkania było zapoznanie uczniów z działalnością ARiMR, programami działania i formami pomocy dla rolników. Uczniowie dowiedzieli się o formach pomocy ze środków unijnych, kredytach, rencie strukturalnej, sposobach dostosowania gospodarstw do standardów unijnych, inwestycjach w gospodarstwach rolnych, a przede wszystkim o programie rozwoju obszarów wiejskich w powiecie opoczyńskim.  [04/05]     
            
Finał konkursu "KRĄG"     
W finale konkursu historycznego "Krąg" zorganizowanego przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego Paweł Wosek uczeń klasy maturalnej zajął I miejsce w województwie łódzkim, zaś najlepszy w etapie szkolnym był Sylwester Cabaj z klasy III Technikum Mechanizacji. [04/05]     
            
Konkurs geograficzny     
26 kwietnia odbył się konkurs geograficzny, w którym uczniowie klas I i II zmagali się blisko z 50 pytaniami i zadaniami. Najlepszymi okazali się uczniowie klasy I Technikum Mechanizacji: 1.Dobiesław Białek 2.Dariusz Gruszczelak 3.Arnold Białek. [04/05]     
            
Młodzi rolnicy     
W Wolborzu uczniowie szkół rolniczych spotkali się na corocznej Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych, nasz skład reprezentowali Przemysław Kuta i Sebastian Laszczyk z klasy II technikum mechanizacji rolnictwa. [04/05]     
            
Nasi w SGGW     
W konkursie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych zorganizowanym przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie nasi uczniowie (Katarzyna Arcab, Karolina Wójcik i Adam Kalużny) rywalizowali w dwóch kategoriach Bloku Mechanizacji i Bloku Żywienia. [04/05]     
            
Tu byliśmy     
Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska w Piotrkowie Trybunalskim. [04/05]     
            
Dzień Absolwenta     
15 kwietnia to ostatni dzień w szkole tegorocznych maturzystów. Świadectwa ukończenia szkoły w tym dniu otrzymało 37 uczniów, a najlepszej abiturientce IWONIE MASTALERZ przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Opocznie - Andrzej Sosnowiec wręczył nagrodę - odtwarzacz DVD - ufundowany przez organ prowadzący. [04/05]     
Warsztaty w necie     
Działa już samodzielny serwis poświęcony warsztatom szkolnym, strona dostępna jest poprzez link WARSZTATY (Baza Szkoły) lub pod adresem: www.zsz-warsztaty.republika.pl [04/05]     
            
Granice mojego języka są granicami mojego świata     
Tak brzmi tytuł finału III edycji wojewódzkiego konkursu językowego, który odbył się 04.04 w Tomaszowie Mazowieckim. Szkołę reprezentowały Aneta Mastalerz, Magda Marczewska, Danuta Rożenek - uczennice klasy II liceum profilowanego - czekamy na wyniki. [04/05]     
            
Tenis stołowy     
W drużynowych mistrzostwach  powiatu w tenisie stołowym nasz męski team w składzie Marcin WOJDA, Marcin PODLASKI i Kamil PLUTA wygrał cały turniej uzyskując automatycznie kwalifikację do zawodów szczebla rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim. [04/05]     
            
Żegnamy Ojca Świętego     
W środę 6 kwietnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły oddali hołd wielkiemu Polakowi - Karolowi Wojtyle. Zajęcia zostały przerwane o godzinie 11.30 i odbył się uroczysty apel poświęcony Janowi Pawłowi II. Po apelu wszyscy wzięli udział we mszy odprawionej w intencji naszego wielkiego rodaka. Żegnamy Cię Ojcze Święty... [04/05]               

2005 - MAJ      

"Stara" matura - język polski     
Tematy egzaminu pisemnego z języka polskiego na tzw. "starej" maturze:
  1. Staram się ciebie zrozumieć (Ryszard Krynicki). Z perspektywy współczesnego czytelnika przedstaw swoje rozważania o bohaterach literackich, których postawy uważasz za dyskusyjne.
  2. Wina i odkupienie, zbrodnia i kara ... Na podstawie wybranych utworów literackich przedstaw swoje refleksje na temat konieczności ponoszenia przez człowieka konsekwencji swych czynów.
  3. Być może na pisarzy i artystów spada obowiązek odważnego i upartego spoglądania w otchłań rozwierającą się pod naszymi stopami (Jerzy Stempowski). Refleksje wybitnego pisarza uczyń mottem rozważań o społecznych obowiązkach literatury.
  4. Zinterpretuj wiersz Wiesławy Szymborskiej Może być bez tytułu, zwracając szczególną uwagę na znaczenie pointy. [05/05]
Tenis stołowy     
Po zwycięstwie w zawodach powiatowych w Opocznie i rejonowych w Tomaszowie Mazowieckim pojechaliśmy na finał wojewódzki do Wieruszowa. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Marcin Podlaski, Marcin Wojda i Damian Lewandowski. [05/05]     
            
Wymiana młodzieży     
Jak co roku maj jest miesiącem wymiany młodzieży między naszą szkołą a szkołą z czeskiego Opocna. Przez tydzień goście z Czech zwiedzali Opoczno i jego okolice. Odwiedzili m.in. Muzeum Regionalne, Spałę i Sulejów, bawili się na  dyskotece, grillu, rozegrali mecz piłki nożnej i pływali na basenie. W tym czasie ósemka naszych uczniów poznawała szkołę i okolicę naszych południowych sąsiadów - zobaczyli m.in. zamek w czeskim Opocnie i Góry Orlickie. [05/05]     
            
Mistrzostwa powiatu     
W pierwszej rundzie Mistrzostw Powiatu Opoczyńskiego w piłce nożnej nasz zespół ograł rywali z Żarnowa 8:4. Kolejnego przeciwnika wyłoni mecz między ZSS nr 1 w Opocznie z ZSP nr 1 Opocznie. Finał mistrzostw po 8 czerwca. [05/05]     
            
Konkurs Pieśni i Poezji Maryjnej     
29 maja w zabytkowym parku w sąsiedztwie naszej szkoły miał miejsce Konkurs Pieśni i Poezji Maryjnej. Program obejmował rywalizację w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież oraz dorośli i Koła Gospodyń Wiejskich. Naszą szkołę reprezentował Radosław Ciechański z klasy II technikum agrobiznesu. [05/05]     

2005 - CZERWIEC     

Dzień Sportu     
1-go czerwca uczniom naszej szkoły tradycyjnie towarzyszą rozgrywki sportowe. Dziewięć 6-osobowych drużyn zmierzyło się w turnieju piłkarski w podziale na dwie grupy. Zwyciężyła podobnie jak rok temu drużyna klasy III technikum mechanicznego pokonując w finale zespół klasy II liceum profilowanego. Na zwycięzców czekały medale oraz dyplomy. Jednak najwięcej emocji wzbudził mecz pomiędzy reprezentacją nauczycieli w składzie: Jan Kobierski, Sławomir Zieliński, Witold Cieluch, Adam Stefaniak, Sylwester Kalinowski i Jacek Przybył, a reprezentacją uczniów. Tym razem belfrowie okazali się lepsi wygrywając 2:1  - rewanż już za rok. [06/05]     
            
U źródeł Wisły     
W dniach od 6 do 8 czerwca uczniowie ze SK PTSM (Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych) wzięli udział w 3 dniowym rajdzie po Beskidzie Śląskim. Trasa wycieczki obejmowała całodniową wspinaczkę na Baranią Górę (1220 m n.p.m), z której bierze początek królowa polskich rzek - Wisła oraz zdobycie Czantorii (995 m n.p.m). Udało się nam również zobaczyć obecną rezydencję prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Zadnim Groniu k/Wisły, w której niegdyś wypoczywał Ignacy Mościcki oraz zwiedzić rodzinne miasto Adama Małysza - Wisłę. Szkolne Koło PTSM w ZSR w Mroczkowie Gościnnym działa już drugi rok i skupia młodzież i nauczycieli zainteresowanych poznawaniem walorów krajoznawczych Polski oraz aktywnymi formami wypoczynku. Dzięki kołu PTSM młodzież miała już możliwość wędrowania pasmem Łysogór w Górach świętokrzyskich oraz obejrzenia różnorodności flory z całego świata w łódzkiej palmiarni. [06/05]     
            
Nowy dyrektor wybrany     
W wyniku konkursu nowym dyrektorem Zespołu Szkól Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym został mgr inż. Bogdan Bednarczyk, który zastąpi z dniem 1 września 2005r. dotychczasowego dyrektora mgr Marka Zielińskiego. Gratulujemy i życzy powodzenia oraz wytrwałości w kierowaniu naszą placówka, zaś ustępującemu dyrektorowi dziękujemy za 5 lat kierowania naszą szkołą. [06/05]     
            
Lekkoatletyka     
W powiatowych mistrzostwach lekkoatletycznych rozegranych w Spale 15 osobowa drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce dając wyprzedzić się tylko liceum im. S. Żeromskiego w Opocznie i Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 również z Opoczna. Mistrzostwa obejmowały pchnięcie kulą, skok w dal, biegi na 100m, 400m, 1500m i sztafetę 4x100m. Wysokie trzecie miejsce w konkursie drużynowym zawdzięczamy m.in. zwycięstwom w dyscyplinach: pchnięcie kulą - Kamil Jurkiewicz z klasy II technikum mechanicznego oraz bieg na 1500m - Karol Sroka z klasy I technikum mechanicznego. [06/05]

 
Działo się ...
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
SPECJALIZACJA WOJSKOWA
JWK w Lublińcu - FILM

Nasi partnerzy

Datownik
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Do matury: 105 dni
Do wakacji: 151 dni
Goście
mod_vvisit_counterDzisiaj34
mod_vvisit_counterWczoraj755
mod_vvisit_counterTen tydzień34
mod_vvisit_counterTen miesiąc15955
mod_vvisit_counterOgółem1741782

Online: 5
Twoje IP: 3.84.186.122

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. ZOBACZ.

Akceptuje Cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information