In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

PostHeaderIcon Archiwum szkolne 2003-04

2003 - WRZESIEŃ  

Zawody lekkoatletyczne      
W Spale 18 września rozegrano zawody lekkoatletyczne szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. W mocno obstawionych konkurencjach Karol Wróbel zajął 3 miejsce w biegu na 1500m chłopców. Gratulujemy!     
          
Sprzątanie świata      
Jak co roku nasi uczniowie przystąpili do akcji "SPRZĄTANIA ŚWIATA"  odbywającej się w dniach 19-21 września. Pod opieką wychowawców i dzięki pomocy Samorządu Szkolnego klasy sprzątały teren wokół szkoły.     
          
Konkurs języka angielskiego      
27 września z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych odbył się konkurs języka angielskiego organizowany przez Ośrodek Edukacji w Piotrkowie Trybunalskim. Pod wodzą Haliny Wiktorowicz nasza szkoła reprezentowana głównie przez uczniów z klas II-gich  zajęła wysokie IV miejsce.     
          
Dożynki - 28 września Mroczków Gościnny      
W ostatnią niedzielę września na terenie Zespołu Szkół Rolniczych miały miejsce Dożynki Gminne. Oprócz prezentacji poszczególnych sołectw imprezę uświetniły występy Sołtysa Kierdziołka, Pigwy oraz zespołów ludowych.              

2003 - PAŹDZIERNIK      

Oddawaliśmy krew      
Tradycyjnie już w ostatnim tygodniu września uczniowie naszej szkoły oddawali krew. Akcję zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi, którego opiekunem jest Urszula Pacan. Łącznie  udało się zgromadzić 7,82 litra krwi, a każdy z dawców "przeszedł" badania lekarskie oraz otrzymał symboliczną tabliczkę czekolady.     
          
Zawody przełajowe 2003      
W pierwszą środę października zorganizowano drużynowe zawody w biegach przełajowych na szczeblu powiatowym. W silnie obstawionych biegach - udział brało łącznie 7 szkół ponadgimnazjalnych - nasza drużyna żeńska zajęła 5 miejsce, zaś  chłopców sklasyfikowano na miejscu 4. Współorganizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Damian Pietrasik i Adam Stefaniak.             

2003 - LISTOPAD      

Oddawaliśmy krew     
Już drugi raz w tym roku uczniowie naszej szkoły brali udział w honorowym dawstwie krwi, tym razem 30 uczniów oddało łącznie 13,76 litra krwi.  Całość akcji  tradycyjnie nadzorowała Urszula Pacan opiekun Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy naszej szkole.              

2003 - GRUDZIEŃ      

Mikołajkowy Turniej Nauczycieli w Piłce Siatkowej      
W Mikołajkowym Turnieju Nauczycieli w Piłce Siatkowej rozgrywanym w sali Gimnazjum nr 3 w Opocznie reprezentacja naszej szkoły po ciężkiej walce i wielosetowych zmaganiach musiała uznać wyższość "rywali" z innych szkół naszego powiatu. W konsekwencji nie udało nam się awansować  do ścisłego finału i zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie po Zespole Szkół Prywatnych z Opoczna (zwyciężca całego turnieju), szkole z Paradyża. Trzon drużyny stanowili następujący nauczyciele: Halina Wiktorowicz, Urszula Pacan, Katarzyna Skwara, Stanisław Baran, Adam Stefaniak, Witold Cieluch, Jan Kobierski, Sławomir Zieliński oraz Jacek Przybył. Następnym razem  będzie lepiej ;).     
          
Puchar Polski     
W niedzielę 7 grudnia w parku przyszkolnym odbyły się zawody z cyklu Pucharu Polski rowerów przełajowych. Z uczniów naszej szkoły reprezentujących klub OPTEX, Karol Wróbel (klasa II TM) zajął 1 miejsce, zaś Krzysztof Wieczorek (klasa II LP)  uplasował się na 3 pozycji. Oboje w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zajmują dwa pierwsze miejsca (1.Wróbel K., 2.Wieczorek K.).               

2004 - STYCZEŃ      

Mamy Puchar     
Dzięki silnej pracy nóg, trzech "naszych" czołowych kolarzy przełajowych  - Karola Wróbla, Krzysztofa Wieczorka oraz Łukasza Wdówki zdobyliśmy II miejsce w klasyfikacji szkół i wspaniały puchar w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS Szkół w Kolarstwie Przełajowym.     
          
Pod koszem     
W rozegranych powiatowych zawodach w piłce koszykowej reprezentacji szkoły nie udało wyjść z silnie obsadzonej grupy i w konsekwencji musieliśmy zadowolić się miejscem VI. Zwycięzcą turnieju zostało ZSO w Opocznie     
          
Sztuka Wigilijna      
W gościnne występy ze "Sztuką Wigilijną w jednym akcie" wyruszyli uczniowie naszej szkoły. Na trasie ich tournee znalazł się Dom Pomocy Społecznej w Białaczowie, Dom Pomocy Społecznej w Drzewicy, MDK w Opocznie oraz Dom Dziecka "Taraska" w Sulejowie. Całość koordynowali  Robert Młynarczyk i Dariusz Jurek, a w skład zespołu teatralnego stanowili następujący uczniowie: Karol Cygan, Mateusz Jóźwik, Przemek Lasota, Milena Szczepańczyk, Paulina Mirecka, Ewelina Kuleta, Kamila Milczarczyk, Magda Wijata, Krystian Musiał, Ania Tomczyk.     

2004 - LUTY      

Liga Morska i Rzeczna     
Na zaproszenie Ligi Morskiej i Rzecznej przyjechał  do nas Piotr Pawlik, uczeń IV klasy Liceum Ekonomicznego w ZSP nr 1 w Opocznie. Piotrek to uczestnik ubiegłorocznego rejsu po Bałtyku żaglowcem "Fryderyk Chopin", którego kapitanem był Krzysztof Baranowski. Pawlik opowiadał o specyfice rejsu, odwiedzonych portach duńskich i szwedzkich, wspominał anegdoty związane z rejsem. Spotkanie zakończyło się przyjęciem Piotra do grona członków LMiR.     
          
STUDNIÓWKA 2004
Jak co roku na 100 dni przed MATURĄ uczniowie i nauczyciele bawili się na balu studniówkowym. W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole mieliśmy dwie klasy maturalne: klasę IV Liceum Technicznego (wych. M. Zieliński) i klasę III Technikum Mechanizacji Rolnictwa (wych. A. Telus). Krótka awaria energetyczna i kompletne ciemności na początku zabawy ostudziły nieco karnawałowy nastrój, ale po rozpoczęciu balu tradycyjnymi słowami "Poloneza czas zacząć" wszyscy odzyskali "ducha bojowego" i ruszyli do zabawy. Zachęcam do obejrzenia zdjęć ze studniówki w dziale >>GALERIA<<.      
          
Klub Honorowych Dawców Krwi     
Po raz kolejny w tym roku "nasi" uczniowie udowodnili, że chcą pomagać innym. Podczas akcji krwiodawstwa zgłosiło się aż 29 osób, z których każda oddała 460 ml krwi, co dało łącznie nowy szkolny rekord 13,34 litra tego cennego płynu. Ilość ta wystarczyła by na uratowanie życia dwojga dorosłych ludzi - TAK TRZYMAĆ              

2004 - MARZEC      

Halowa piłka nożna     
W rozegranym w Opocznie Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej nasza reprezentacja zajęła wysokie 4 miejsce.            

2004 - KWIECIEŃ      

Próbne matury     
W pierwszym tygodniu kwietnia rozpoczęły się próbne matury dla klasy IV liceum technicznego i III klasy technikum mechanizacji rolnictwa. 1 kwietnia uczniowie pisali próbny egzamin z języka polskiego, natomiast na  6 i 7 kwietnia wyznaczono termin prac pisemnych z matematyki. W tym roku po raz pierwszy przystąpią do próbnego egzaminu maturalnego uczniowie II klas liceum profilowanego - termin egzaminu wyznaczono na 8-9 czerwiec. Powodzenia.     
        
Liga Morska i Rzeczna     
W dniach 02-04 kwietnia nasi wodniacy udali się do Szczecina na rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Finału Konkursu "Młodzież na morzu". Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach:  1. Konkurs plastyczny "W hołdzie ludziom morza" 2. Konkurs "Wiedzy o morzu" 3. Najlepsze szkolne koło Ligi Morskiej i Rzecznej. W tej ostatniej kategorii zajęliśmy III miejsce w kraju!      
          
Olimpiada ekologiczna     
17 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Piotrkowie Trybunalskim miała miejsce wojewódzka olimpiada wiedzy ekologicznej. Wśród 25 uczestników byli nasi reprezentanci Rafał Szczurkowski, Mariusz Kotyński i Jarosław Wychowałek. Do kolejnego etapu olimpiady zakwalifikował się Rafał Szczurkowski - kolejny konkurs już 24 kwietnia w Bratoszewicach. Trzymamy kciuki!                

2004 - MAJ      

Matura 2004     
W dniach 11 i 12 maja odbył się pisemny egzamin maturalny z języka polskiego i matematyki. Pośród  65 uczniów dwóch klas maturalnych nie było żadnej oceny niedostatecznej. Poniżej tematy egzaminu z języka polskiego:
  1. Kochać i tracić, pragnąć i żałować (L.Staff) - Twoje rozważania o literackich obrazach pożegnań i rozstań na podstawie utworów wybranych epok.
  2. Poświęcenie, ofiarność, rozwaga i brawura... Przedstaw swoje refleksje na temat postaw młodych ludzi wobec zagrożenia ojczyzny. Odwołaj się do wybranych utworów literackich.
  3. Bohater tragiczny. Na podstawie wybranych tekstów rozważ przyczyny i różne postacie tragizmu bohaterów literackich.
  4. Zinterpretuj wiersz Ewy Lipskiej "Stół rodzinny". Zwróć szczególną uwagę na funkcję, jaką pełni w utworze motyw rodzinnego stołu.     
Goście z Czech     
W ramach corocznej wymiany uczniów ze szkołą z czeskiego Opocna, gościliśmy u siebie grupę sympatycznej młodzieży z Czech. Plan odwiedzin obejmował m.in. zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Opocznie, zakładu płytek ceramicznych Opoczno S.A.,  pobyt na basenie i żeglugę po Zalewie Sulejowskim.     
          
Konkurs Pieśni i Poezji Maryjnej     
16 maja w zabytkowym parku w sąsiedztwie naszej szkoły miał miejsce Konkurs Pieśni i Poezji Maryjnej. Program obejmował rywalizację w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież oraz dorośli i Koła Gospodyń Wiejskich. Naszą szkołę reprezentowali Karol Cygan i Mateusz Jóźwik.     
          
Samorząd Szkolny     
W ramach inicjatywy Starostwa Powiatowego oraz Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "Forum Inicjatyw Społecznych-Społeczność lokalna wobec patologii". Celem spotkania było przekazanie wiedzy o zagrożeniach płynących z patologii, sposobach przeciwdziałania i instytucjach do których można zwrócić się o pomoc.               

2004 - CZERWIEC     

Dzień Sportu    
Jak co roku 1 czerwca uczniom naszej szkoły towarzyszyły rozgrywki sportowe. Tym razem zorganizowano turnieju 6-cio osobowej piłki nożnej o Mistrzostwo Szkół Rolniczych. W turnieju wzięły udział drużyny z dziesięciu klas, mecze rozgrywane były w trzech grupach. Zwyciężyła drużyna II TM pokonując w finale zespół II TA 3:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna I LP. Puchar dla najlepszego strzelca turnieju odebrał Marcin Mirecki zdobywca 16 bramek, a najlepszym bramkarzem turnieju został Michał Piasecki. Dla zwycięzców czekały medale oraz dyplomy. Turniej zorganizowali i prowadzili Sławomir Zieliński, Witold Cieluch i Adam Stefaniak.     
          
Krwiodawstwo     
W kolejnej akcji krwiodawstwa nasi uczniowie pomagali w zbieraniu krwi, tym razem 22 osoby oddały łącznie 10,12 litra krwi. Tak trzymać !     
          
NOWA MATURA - egzamin próbny     
W dniach 7-9 czerwca uczniowie II klas liceum po raz pierwszy pisali próbne matury. W pierwszych dwóch dniach miały miejsce egzaminy obowiązkowe:  z języka polskiego i testy z jęz. angielskiego lub niemieckiego, trzeci dzień to egzamin z przedmiotu wybranego - tu nasi uczniowie wybierali spośród matematyki, geografii, biologii i historii.   

Góry Świętokrzyskie - rajd PTSM     
Uczniowie z PTSM wzięli udział w dwudniowym rajdzie w G.Świętokrzyskie. Trasa wycieczki obejmowała przejście Łysogór na odcinku Trzcianka-Św.Krzyż-Łysica- Św.Katarzyna oraz zwiedzenie Kadzielni w Kielcach. Wkrótce zapraszamy do GALERII.    

Plener Rzeźbiarski  
W dniach 14-19 czerwca będzie miał miejsce drugi już Plener Rzeźbiarski organizowany wspólnie przez naszą szkołę i Muzeum Regionalne w Opocznie. Celem pleneru jest m.in. zaktywizowanie rzeźbiarzy do działalności w zakresie rzeźby plenerowej. W konkursie mogą wziąć udział rzeźbiarze z woj. łódzkiego, a formą w której będą tworzyć będzie drewno i kamień.      
          
Zbieracze Złota w Mroczkowie     
Nasza szkoła zajęła III miejsce w Konkursie na Największego Zbieracza Złota w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs zorganizowany został przez PCK, a nad jego szkolnym przebiegiem sprawowali pieczę uczniowie z Klubu Honorowych Dawców Krwi.

 
Działo się ...
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
SPECJALIZACJA WOJSKOWA
JWK w Lublińcu - FILM

Nasi partnerzy

Datownik
Październik 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Do matury: 196 dni
Do wakacji: 242 dni
Goście
mod_vvisit_counterDzisiaj173
mod_vvisit_counterWczoraj418
mod_vvisit_counterTen tydzień173
mod_vvisit_counterTen miesiąc7769
mod_vvisit_counterOgółem1683354

Online: 8
Twoje IP: 54.198.55.167

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. ZOBACZ.

Akceptuje Cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information