In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

PostHeaderIcon Archiwum szkolne 2002-03

2002 - WRZESIEŃ 

Dzień Krwiodawstwa     
W dniach 19 i 20 września wszyscy chętni uczniowie mogli oddać krew. Chętnych nie brakowało w sumie 39 uczniów i nauczycieli oddało 17,94 litra krwi. Koordynatorem akcji krwiodawstwa była Urszula Pacan.     
       
Dożynki - Mroczków 2002     
W dniu 8 września w Mroczkowie Gościnnym miały miejsce Dożynki Gminne organizowane przez Urząd Miejski w Opocznie. Koordynatorem imprezy był pan Wiesław Sołtysiak.   

2002 - PAŹDZIERNIK      

Zawody Powiatowe - Przełaje     
16 października miały miejsce zawody szkół ponadgimnazjalnych w sztafecie 10x1000m (chłopcy) i 10x800m (dziewczęta). W zawodach wzięło udział 5 szkół, pierwsze miejsce wśród chłopców zajęła szkoła samorządowa z Opoczna , a wśród dziewcząt LO z Drzewicy.     
          
Góra Grosza 7-11 październik     
Jak co roku Samorząd Szkolny włączył się do akcji GÓRA GROSZA organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom - Fundacja Dzieciak. Celem akcji jest zbiórka drobnych monet na rodzinne domy dziecka. Nasz wynik to 70 zł - ale za rok będzie lepiej.              

2002 - LISTOPAD      

Sport - Jedziemy do Łodzi     
21 listopada w Drzewicy odbyły się eliminacje powiatowe do Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Uczniowie naszej szkoły zajeli I miejsca w obu kategoriach. "Złotą" drużynę reprezentowali: Olga Łukasik, Iza Gorzałczyńska, Agnieszka Zimnica, oraz Filip Kmita, Tomek Kaczmarek i Marcin Garncarek. Tak trzymać i powodzenia na zawodach wojewódzkich w Łodzi ;)     
          
Otrzęsiny - przygotowała Ola Łukasik     
W dniu 7 listopada odbyły się w naszej szkole "otrzęsiny" uczniów z pierwszych klas. Całą imprezę zorganizowali uczniowie klasy III LT wraz z Samorządem Uczniowskim.
Pierwszoklasiści mieli nie lada problem, gdyż musieli z dobrą miną, pięknym uśmiechem zjeść "przepyszne" potrawy swojskiej roboty przygotowane przez organizatorów m.in. zupa z kota, mleko z dużą zawartością przypraw (wszystkie, które znajdują się w kuchni), ale również musieli wykazać się dużą zręcznością w bardzo atrakcyjnych konkurencjach.
Wcześniej jednak nasze charakteryzatorki stworzyły na ich twarzach malownicze dzieła. Makijaże były odlotowe i wszystkim oczywiście się podobały. Wszyscy również bawili się świetnie i dzielnie przetrwali do końca imprezy. Najdzielniejsi otrzymali nagrody w formie cukiereczków lub lizaków. Na znak, iż zostali ochrzczeni i przyjęci do grona naszej społeczności uczniowskiej odbili swoje umalowane nosy na kartce obok swojego imienia i nazwiska.
Nowo przyjęci nauczyciele również brali udział (czynny) w zabawach. Oczywiście mieli wykonane także piękne makijaże i uwiecznili to odbijając (jak uczniowie) swoje nosy na kartce. Tegoż samego dnia z okazji "otrzęsin" odbyła się również dyskoteka, z której uczniowie i nauczyciele byli bardzo zadowoleni.
W imieniu całego Samorzadu życzymy wszystkim pierwszoklasistom wiele sukcesów, radości, ciągłego uśmiechu na twarzach i niezapomnianych chwil spędzonych w nowej szkole. Nauczycielom zaś sukcesów i samych radości zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.     
          
Koncert - Muzyka na Dworach Polskich     
4 listopada w naszej szkole odbył się koncert zespołu kameralnego CONCENTUS PRO ARTE przedstawiający muzykę dworów polskich przełomu XVII i XVIII w. Grano m.in. utwory A. Jarzębskiego typowe dla ówczesnych dworów szlacheckich i magnackich.             

2002 - GRUDZIEŃ      

Sport - koszykówka     
Zawody powiatowe w piłce koszykowej chłopców rozgrywane w Gimnazjum nr 2 w Opocznie. Niestety naszej drużynie nie udało wyjść się z grupy.     
          
Kolarstwo - Puchar Polski     
28 i 29 grudnia (sobota, niedziela) w parku przy naszej szkole miały miejsce przełajowe wyścigi kolarskie w ramach Pucharu Polski. Brali w nich udział uczniowie naszej szkoły: Beata Wróbel, Małgorzata Wieczorek, Krzysztof Wieczorek i Arkadiusz Stepień. Największy sukces odniósł Krzysztof Wieczorek (Optex) wygrywając kategorię juniorów zarówno w wyścigu sobotnim jak i niedzielnym. Krzysiek jest obecnie liderem Pucharu Polski. W kategorii open Beata Wróbel zajęła miejsce III, a Małgorzata Wieczorek V, wyniki te udało im się powtórzyć również w niedzielę. Arkadiusz Stępień sklasyfikowany został na miejscu VI  (sobota) i X (niedziela).     
          
Koncert - Muzyka na Dworach Polskich     
16 XII miał miejsce kolejny z cyklu koncert Muzyka na Polskich Dworach.

2003 - STYCZEŃ      

Studniówka     
Tradycyjnie 100 dni przed egzaminem maturalnym bawili się uczniowie klasy III TMR, której wychowawcą jest Jarosław Wiktorowicz.     

2003 - LUTY      

Kapitan Żeglugi Wielkiej w Mroczkowie     
Na zaproszenie Jana Dębowskiego opiekuna Ligi Morskiej działającej przy naszej szkole gościł u nas kapitan żeglugi wielkiej SŁAWOMIR BEKULARD. Była to druga już wizyta kapitana w naszej szkole, wcześniej odwiedził nas w kwietniu ubiegłego roku. W międzyczasie BEKULARD pływał statkiem kontenerowym między Singapurem, Australią i Nową Zelandią. Spotkanie zakończyło się uhonorowaniem kapitana tytułem nadzwyczajnego członka koła.     
          
Kolarstwo przełajowe     
Z uwagą śledzimy poczynania Krzysztofa Wieczorka (naszego ubiegłorocznego mistrza Polski), który 25.I.2003 na Pucharze Świata w Belgii zajął 12 miejsce, natomiast na Mistrzostwach Świata rozgrywanych 2.II.2003r. we włoskim MONOPOLI sklasyfikowany został na miejscu 21. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy ;)            

2003 - MARZEC      

Próbne matury     
W czwartek uczniowie jedynej maturalnej klasy pod czujnym okiem Anny Telus zmierzyli się z tematami próbnej  matury z JĘZYKA POLSKIEGO, oto one:
  1. Dramat człowieka uwikłanego w historię w literaturze romantyzmu i pozytywizmu.
  2. Człowiek nie może żyć bez miłości - rozwiń myśl Jana Pawła II na podstawie literatury i własnych przemyśleń.
  3. Władza - powołanie, zobowiązanie, zaszczyt, namiętność, pokusa... Do jakiej refleksji na ten temat skłania Cię literatura wybranych dzieł literackich?
  4. Samotność - indywidualny wybór, konsekwencja ludzkiej niedoskonałości, element losu człowieka... Do jakich przemyśleń na ten temat skłania Cię literatura wybranych tekstów?              

2003 - KWIECIEŃ      

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej     
16 kwietnia miały miejsce Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w piłce nożnej rozgrywane na stadionie Ceramiki Opoczno. Nasza szkoła zajęła IV miejsce reprezentowana przez Barana Grzegorza, Dobrowolskiego Michała, Dobrowolskiego Pawła, Wójcika Sebastiana, Szwagrzyka Wojtka, Krzyżanowskiego Łukasza, Tkaczyka Radka, Szczepanika Norberta, Bąbę Rafała, Piaseckiego Michała, Mireckiego Marcina, Kozieła Krystiana oraz Krajewskiego Mirka. Nad drużyną czuwał Damian Pietrasik.      
          
Oddawaliśmy krew     
Tuż przed feriami Wielkiej Nocy (16.IV) uczniowie naszej szkoły oddawali krew, należy dodać, że z roku na rok coraz więcej uczniów jest zainteresowana tą formą pomocy. Akcję tradycyjnie koordynowała Urszula Pacan z Klubu Honorowych Dawców Krwi.      

2003 - MAJ      

Przełaje - MROCZKÓW 2003     
21 maja miały miejsce Powiatowe Zawody Przełajowe odbywające się tradycyjnie w lasach otaczających naszą szkołę. Nasi chłopcy w silnie obstawionej stawce (szkoły opoczyńskie, Drzewica) wywalczyli 3 miejsce w konkursie drużynowym.     
          
Goście z OP0CZNA (czyt. Opoćna ;)     
W dniach 11-16.V gościliśmy uczniów szkoły rolniczej z czeskiego Opoczna. W czasie pobytu zwiedzali oni nasz region m.in.: Opoczno, Smardzewice, kopalnię w Białej Górze, Spałę. W tym samym czasie nasza młodzież gościła u kolegów "po fachu" z Czech - !!! GALERIA !!!     
         
Ave Maryja     
W niedzielę 11.V na estradzie w parku przyszkolnym odbył się Festiwal Piosenki Maryjnej, którego koordynatorem z ramienia ZSR Mroczków był Darek Jurek. Szkołę naszą reprezentowali: Karol Cygan, Daniel Stępień, Stobieniecka Ela, Milczarczyk Kamila, Jóźwik Mateusz, Ania Bednarczyk, Eliza Kopczyńska, Ania Tomczyk.     
          
Nauczyciele górą !     
2 maja na boisku szkolnym rozegrany został mecz towarzyski między reprezentacją nauczycieli a uczniami naszej szkoły. Wynik 11:8 świadczy o dużym  zaangażowaniu obu stron i woli walki. Tym razem, podobnie jak w ubiegłym roku, lepszą stroną okazał się team belfrów w składzie: Stanisław Baran, Witold Cieluch, Damian Pietrasik, Jacek Przybył i Adam Stefaniak.                        

2003 - CZERWIEC    

Plener rzeźbiarski      
Od 2 do 6 czerwca na terenie naszych warsztatów szkolnych miał miejsce pierwszy w okolicach Opoczna plener rzeźbiarski, którego hasłem przewodnim było "Zasłużeni dla Ziemi Opoczyńskiej". Organizatorem a zarazem patronem  imprezy było Muzeum Regionalne w Opocznie oraz ZSR w Mroczkowie. Przez 5 dni trzech rzeźbiarzy: Wojciech Grzędowski z Petrykóz, Łukasz Zabłocki z Lututowa i Henryk Staszko z Wieruszowa stworzyli postacie opocznianki z kwiatami, rolnika opoczyńskiego i św. Władysława z Gielniowa. Wszystkie rzeźby zostały wykonane z drzewa topoli, mają powyżej dwóch metrów wysokości i ważą po kilkaset kilogramów każda. Obecnie znajdują się przed wejściem do szkoły, gdzie stanowią ozdobę i wizytówkę naszej placówki.       
          
Zalew Sulejowski     
W dniu 4 czerwca miał miejsce jednodniowy wyjazd do Tresty połączonych sił Ligii Morskiej i Rzecznej (LMiR) oraz harcerzy z 5 DHS "Szakale" działających przy Zespole Szkół Rolniczych. Wypad poświęcony był głównie nauce podstaw żeglowania prowadzonej przez jednego z opiekunów LRiM Damiana Pietrasika i obejmował również rejs Omegą po Zalewie Sulejowskim. Harcerze pod opieką Jacka Przybyła odpowiedzialni byli za "zakwaterowanie", przyrządzenie wspólnego posiłku i "zwinięcie" obozu. Dodatkową pieczę na wyprawą sprawowali: Halina Wiktorowicz oraz Włodzimierz Sankowski - już wkrótce zapraszamy do GALERII na zdjęcia.

 
Działo się ...
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
SPECJALIZACJA WOJSKOWA
JWK w Lublińcu - FILM

Nasi partnerzy

Datownik
Październik 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Do matury: 196 dni
Do wakacji: 242 dni
Goście
mod_vvisit_counterDzisiaj172
mod_vvisit_counterWczoraj418
mod_vvisit_counterTen tydzień172
mod_vvisit_counterTen miesiąc7768
mod_vvisit_counterOgółem1683353

Online: 7
Twoje IP: 54.198.55.167

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. ZOBACZ.

Akceptuje Cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information