PostHeaderIcon Stacja diagnostyczna

Bardzo miło jest nam poinformować wszystkich zainteresowanych oraz sympatyków naszej szkoły, że we wrześniu 2017 roku zostało utworzone w Mroczkowie Gościnnym Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Wraz ze zmianą nazwy szkoły nastąpi całościowa przebudowa obecnych warsztatów szkolnych. Powyżej przedstawiamy wizualizację zatwierdzonego już projektu PCKZiU. Nowy obiekt zostanie wyposażony w najnowszy sprzęt do realizacji podstawy programowej w zawodzie TECHNIK BUDOWNICTWA i TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, co poprawi konkurencyjność naszej szkoły.

Stacja diagnostyczna LDP-3,5 E została uroczyście otwarta w 2010 roku i powstała dzięki funduszom unijnym. Jesteśmy jedyną w powiecie opoczyńskim szkołą ponadgimnazjalną dysponującą własnymi warsztatami szkolnymi i doskonale przygotowaną do nauczania w zawodzie mechanik samochodowy na poziomie technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.

WYPOSAŻENIE STACJI DIAGNOSTYCZNEJ LDP-3,5 E

1. Urządzenie do oceny prawidłowości ustawienia kół jezdnych pojazdu o dmc do 3,5 tony - typ urządzenia PZK-EU
  2. Urządzenie do kontroli skuteczności tłumienia drgań zawieszenia pojazdu o dmc do 3,5 tony - typ UKA-3,5
  3. Urządzenie rolkowe do pomiaru sił hamujących pojazdów o dmc do 3,5 tony w tym ciągników rolniczych i motocykli - typ BHE-5CLE
  4. Urządzenie do wymuszania szarpnięć kołami jezdnymi - typ US 351
  5. Przyrząd do pomiaru ustawienia i światłości świateł oświetleniowych samochodów - typ USP-20
  6. Analizator spalin - typ CAPELEC CAP 3201
  7. Tester diagnostyczny służący do komunikowania się z ECU( Electronic Control Unit) samochodu - typ ST-6000
  8. Obsługa ogumienia - montażownica do kół samochodów osobowych Model JANKA KK
  9. Obsługa ogumienia - wyważarka do kół TROLL 2251

Dzięki stacji diagnostycznej warsztaty szkolne oferują kompleksową obsługę pojazdów samochodowych o ład. do 3,5 ton w tym:
  1. Badanie sprawności technicznej pojazdu na linii diagnostycznej:
    • kontrola układu kierowniczego
    • badanie sprawności amortyzatorów
    • badanie sprawności technicznej hamulców samochodu
    • sprawdzanie układu zawieszenia i kierowania na urządzeniu do wymuszania szarpnięć
  2. Kontrola i regulacja ustawienia świateł.
  3. Badanie pojazdu zestawem komputerowym - tester ST-6000.
  4. Analiza spalin.
  5. Obsługa ogumienia.
  6. Badanie przejrzystości szyb pojazdu.
  7. Kontrola i obsługa akumulatora.

Sierpień 2018
Do wakacji: do 31 sierpnia