In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

PostHeaderIcon Szkolne Koło PTSM

 
Koło działa od maja 2004r i zrzesza uczniów oraz nauczycieli. Jego celem jest propagowanie walorów krajoznawczych Polski oraz upowszechnianie aktywnych form wypoczynku wśród młodzieży. Wszyscy, którzy lubią piesze wędrówki i odkrywanie polskich zakątków prosimy o kontakt z opiekunem koła - p. Jackiem Przybyłem.
 

 Oficjalna strona Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, na której możesz dowiedzieć się więcej o tej organizacji.

 

Wyprawy szkolnego koła PTSM

Łysogóry + Kielce - czerwiec 2004  więcej fotek...
Uczniowie z PTSM wzięli udział w dwudniowym rajdzie w G.Świętokrzyskie. Trasa wycieczki obejmowała przejście Łysogór na odcinku Trzcianka-Św.Krzyż-Łysica- Św.Katarzyna oraz zwiedzanie rezerwatu geologicznego Kadzielnia w Kielcach


Palmiarnia - grudzień 2004  więcej fotek...
Członkowie PTSM w czasie jednodniowej wyprawy do łódzkiej Palmiarni mieli okazję zobaczyć roślinność strefy międzyzwrotnikowej. W trzech pawilonach zgromadzono przedstawicieli roślin z Azji, Ameryki Południowej i Afryki oraz wybrane gatunki ryb. Wycieczkę do Łodzi zakończyła wizyta w Muzeum Kinematografii.
 
 

Barania Góra - czerwiec 2005więcej fotek...
W dniach od 6 do 8 czerwca uczniowie ze SK PTSM (Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych) wzięli udział w 3 dniowym rajdzie po Beskidzie Śląskim. Trasa wycieczki obejmowała całodniową wspinaczkę na Baranią Górę (1220 m n.p.m), z której bierze początek królowa polskich rzek - Wisła oraz zdobycie Czantorii (995 m n.p.m). Udało się nam również zobaczyć obecną rezydencję prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Zadnim Groniu k/Wisły, w której niegdyś wypoczywał Ignacy Mościcki oraz zwiedzić rodzinne miasto Adama Małysza - Wisłę.
 
 

Babia Góra - czerwiec 2006 więcej fotek...
Miesiące letnie to okres wzmożonej aktywności SK PTSM (Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych) działającego przy ZSR w Mroczkowie Gościnnym. Tym razem wyprawa miała na celu pieszą wędrówkę po dwóch parkach narodowych: ojcowskim i babiogórskim. Pierwszy z nich - to najmniejszy park narodowy w Polsce - utworzony m.in. ze względu na nagromadzenie form krasowych (rozpuszczanie skał przez wodę).W nim zobaczyliśmy typowe dla tego parku ostańce (izolowane skały) - np. Rękawica, Igła Deotymy, Brama Krakowska, czy jaskinie np. Grotę Łokietka i Jaskinię Ciemną. Docelowym punktem wycieczki była jednak Zawoja, miejscowość położona u stóp Babiej Góry, stanowiącej najwyższy szczyt poza Tatrami na terenie naszego kraju - 1725 m n.p.m. Niestety próba zdobycia góry ze względu na złe warunki atmosferyczne skończyła się na wysokości 1100 m n.p.m. w schronisku na Markowych Szczawinach. Zmiana trasy wspinaczki, w kierunku przełęczy Krowiarki, zaowocowała jednak poznaniem charakterystycznych dla Babiej Góry pięter roślinności - regla dolnego (lasy liściaste) i regla górnego (lasy iglaste), oraz obejrzeniem cyrku lodowcowego, czyli miejsca w którym w okresie zlodowaceń tworzył się lokalny lodowiec górski. Tą trzydniową wyprawę udało zorganizować się dzieki nauczycielom Annie Telus, Stanisławowi Baranowi oraz Jackowi Przybyłowi (opiekunowi SK PTSM), który mówi (he he), że nie zdobycie Babiej Góry będzie tylko dobrym powodem do tego, żeby wrócić do tego urokliwego miejsca w czasie kolejnych wypraw. - HEJ
 
 

Sulejów - październik 2006 
Członkowie Szkolnego Koła PTSM wybrali się do najbliższej naszej szkole Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Sulejowie, jednego z ponad 60 tego typu obiektów w naszym kraju. Uczniowie mogli zwiedzić ogródek meteorologiczny, w którym co godzinę wykonywane są - częściowo zautomatyzowane - pomiary składników pogody. Zobaczyli instrumenty i urządzenia pomiarowe oraz poznali metody wykonywania obserwacji pogody. Dowiedzieli się również, że cogodzinne meldunki z wynikami pomiarów ze wszystkich stacji z całego kraju przekazywane są Internetem  - po uprzednim zaszyfrowaniu - do siedzimy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie, gdzie na ich podstawie sporządza się mapy pogodowe.

Pieniny - czerwiec 2007 więcej fotek...
Dokładnie trzy dni czasu spędziła grupa ze Szkolnego Koła PTSM (Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych) w Mroczkowie Gościnnym, w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Polski. Pierwszego dnia głównym celem wyprawy było zwiedzanie gotycko-renesansowego zamku w Niedzicy, powstałego w XIV na prawym brzegu Jeziora Czorsztyńskiego oraz obejrzenie elektrowni wodnej na tymże jeziorze, która w latach 90-tych XXw. budziła ostry sprzeciw ekologów. Kolejny dzień wycieczki upłynął na wędrówce po Pieninach Właściwych z uwzględnieniem ich najciekawszych miejsc: Przełeczy Chwała Bogu, Trzech Koron - zdobycie najwyższego szczytu - Okrąglicy (982 m n.p.m.), Góry Zamkowej, Sokolicy (747 m n.p.m.) z przepięknym widokiem na przełom Dunajca. Trzydniowy pobyt zakończony został w Pieninach Małych, w których zwiedzaliśmy rezerwat przyrody "Wąwóz Homole", będący właściwie głęboko wciętym kanionem rzeki Kamionki oraz spacerem po pienińskim uzdrowisku Szczawnicy.
 
 

Bieszczady - wrzesień 2008  więcej fotek...
W drugim tygodniu września grupa uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym wraz z ich kolegami z Szkolnego Koła PTSM przebywała na 4-dniowej wycieczce w Bieszczadach. Wyjazd możliwy był dzięki programowi edukacji ekologicznej "Ziemia wizytówką człowieka" prowadzonemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Celem wyprawy było upowszechnianie wśród młodzieży konieczności i zasad ochrony środowiska, poznanie odmienności kulturowych i etnicznych tej części Polski oraz propagowanie turystyki jako aktywnej formy rekreacji. Bieszczady idealnie wpisywały się w te cele, stąd za miejsce wypadowe wycieczki wybraliśmy ich serce - Wetlinę. Młodzież wędrowała m.in. niebieskim szlakiem z Wołosatego (ścieżka dydaktyczna BPN - "Orlik krzykliwy) i czerwonym przez najwyższe szczyty Bieszczad: Tarnicę (1346 m n.p.m), Halicz (1333 m n.p.m) i Rozsypaniec (1280 m n.p.m.). Kolejny dzień minął na przejściu Połoniny Wetlińskiej - ścieżki dydaktycznej o tej samej nazwie. Po drodze zdobyliśmy Osadzki Wierch (1253 m n.p.m) i Hasiakową Skałę (1228 m n.p.m.) wraz ze schroniskiem "Chatka Puchatka". Różnorodność kulturową, etniczną i religijną regionu młodzież mogła poznać zwiedzając największy skansen w Polsce - Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Na obszarze 38 ha zobaczyliśmy zagrody, cerkwie, budynki użyteczności publicznej (szkoła wiejska) i obiekty przemysłowe (młyny, wiatraki i kuźnie) grup etnograficznych zamieszkujących Bieszczady, czyli Bojków i Łemków, a także innych - Pogórzan i Dolinian. Wycieczkę uzupełniło zwiedzanie najwyższej zapory wodnej w kraju na Zbiorniku Solińskim.
 
 

Park Źródliska - maj 2009   więcej fotek...
W ostatni czwartek maja uczniowie naszej szkoły udali się do Łodzi. Celem wycieczki było Muzeum Kinematografii oraz palmiarnia mieszczące się w najstarszym  łódzkim parku Źródliska. W palmiarni młodzież dzięki 3 pawilonom ekspozycyjnym mogła odbyć przyspieszoną podróż po różnych strefach klimatycznych naszej planety. Pierwszy pawilon przedstawiał rośliny ze strefy śródziemnomorskiej, drugi z tropikalnej, a ostatni z półpustynnej. Ogólnie w palmiarni zgromadzono ponad 4000 okazów roślin. Kolejnym miejscem zwiedzania było Muzeum Kinematografii mieszczące się w rezydencji Karola Scheiblera, jednego z największych łódzkich przemysłowców, którego z racji fortuny i skali produkcji nazywano "królem bawełny". W muzeum, które notabene mieści się blisko łódzkiej szkoły filmowej, oglądaliśmy wystawy: "60 lat polskiej animacji " oraz "POLA NEGRI. Legenda kina". W pięknych wnętrzach pałacu mogliśmy zobaczyć m.in.  kamerę którą kręcono "Krzyżaków", jedyny w Europie fotoplastikon znany z filmu Vabank, rekwizyty z filmu "Kingsajz" czy chram (miejsce modlitw u Słowian) pogańskiego boga Swiętowida z produkcji Jerzego Hoffmana "Stara baśń: Kiedy słońce było bogiem"
 
 

Do góry

 
Panel rekrutacyjny
NABÓR 2019-20


(kliknij logo)

Uczniowie elektronicznie wybierają szkołę.
Wybór SPECJALIZACJI WOJSKOWEJ odbywa się w szkole poprzez wypełnienie
deklaracji w momencie składania podania !!!

Wyróżnienia
SPECJALIZACJA WOJSKOWA
JWK w Lublińcu - FILM

Datownik
Maj 2019
P W Ś C P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Do matury: za rok !
Do wakacji: 30 dni
Goście
mod_vvisit_counterDzisiaj133
mod_vvisit_counterWczoraj431
mod_vvisit_counterTen tydzień1012
mod_vvisit_counterTen miesiąc16237
mod_vvisit_counterOgółem1828096

Online: 7
Twoje IP: 54.157.61.68

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. ZOBACZ.

Akceptuje Cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information