In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

PostHeaderIcon Zmiana adresu Biura Projektu

 

PostHeaderIcon Radio PLUS - relacja z egzaminu weryfikacyjnego

 

PostHeaderIcon Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej


W piątek, 31 marca nasza muzyczna ekipa w składzie: Ania Grabowska, Piotrek Juszczyński, Hubert Rychlicki, Przemek Statkiewicz z klasy II, po raz drugi zaprezentowali się na rejonowym etapie Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. Zespół powtórzył sukces z ubiegłego roku, zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii. Muzykującym gratulujemy wygranej, ale też postawy zaangażowania w sprawy wykraczające poza codzienne obowiązki szkolne. Życzymy wytrwałości i kolejnych wspaniałych osiągnięć! [U.P.]
 

PostHeaderIcon Komandosi egzaminowali uczniów


4 kwietnia 2016 roku w ZST w Mroczkowie Gościnnym po raz pierwszy odbył się egzamin weryfikacyjny dla uczniów czwartej klasy technikum przeprowadzony przez żołnierzy współpracującej ze szkołą Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.
Zgodnie z zapisem porozumienia szkoły i jednostki w celu wsparcia procesu edukacji kandydatów do służby w Wojsku Polskim egzamin dotyczył zagadnień z historii, wiedzy o społeczeństwie , edukacji wojskowej i edukacji dla bezpieczeństwa oraz sprawdzianu sprawności fizycznej opracowanego w oparciu o standardy naboru do Jednostki Komandosów.
Test wiedzy teoretycznej składał się z dwóch części. Pierwsza obejmowała tematykę związana z bezpieczeństwem kraju. Najwyższy poziom wiedzy zaprezentował Arkadiusz Cieluch uzyskując ponad 90% wynik. W części dotyczącej historii i wiedzy o społeczeństwie najlepszy okazał się Wojciech Bartosik z 97% wynikiem. Następnie uczniowie przystąpili do testu sprawności fizycznej, który zawierał 5 konkurencji:

 • bieg wahadłowy 10 x 10 m,
 • podciąganie na drążku,
 • skłony tułowia w przód (brzuszki),
 • uginanie ramion na ławeczce (pompki)
 • bieg na 3000 m.


W tego typu weryfikacji sprawności fizycznej nie ma przerw na odpoczynek między poszczególnymi zadaniami. Pierwszą konkurencją, z która zmierzyli się uczniowie był bieg wahadłowy 10 x 10 m. Według norm obowiązujących w rekrutacji do armii zawodnik nie może wykonać tej próby w czasie przekraczającym 29 sekund. Większość uczniów poradziła sobie z tym zadaniem bardzo dobrze, a najlepszy rezultat uzyskał Arkadiusz Skibiński z czasem 27,38 s. Kolejną próba było podciąganie na drążku. W tej typowo męskiej konkurencji odzwierciedlającej w znacznym stopniu predyspozycje siłowe najlepszy wynik uzyskał Robert Caban, który wykonał 27 powtórzeń, drugi był Arkadiusz Skibiński 25, trzeci Konrad Biedrowski 21.

Norma do zaliczenia próby wynosi 16 powtórzeń. Po ćwiczeniu na drążku zawodnicy zaczęli odczuwać pierwsze zmęczenie, a przed nimi bez żadnego odpoczynku były kolejne próby. Popularnie zwane brzuszkami skłony tułowia w przód wykonywane były w pozycji leżącej. Limit czasowy to dwie minuty podczas których minimum zaliczeniowe wynosiło 60 powtórzeń. Prawie wszyscy uczniowie zaliczyli tą próbę, a najlepszy wynik uzyskał Robert Caban z 82 powtórzeniami, za nim znaleźli się Konrad Biedrowski – 78 i Kamil Sarwa – 76 razy. Ostatnią próbą przed biegiem było uginanie ramion na ławeczce. Do „pompek” chłopcy podchodzili odczuwając już mocno poprzednie konkurencje. Pomimo zmęczenia Arkadiusz Skibiński i Konrad Biedrowski wykonali po 48 powtórzeń. Ostatnią konkurencją ale jakże wymagającą był bieg na 3000 metrów. Limit czasowy na zaliczenie tej próby w wojsku wynosi 12 minut przy założeniu że odbywa się na bieżni. Uczniowie z ZST  zdecydowali o wykonaniu tej próby w terenie o nierównym i piaszczystym podłożu, na którym na co dzień trenują biegi długodystansowe z nauczycielem - trenerem Jackiem Wojtarkiem. Pomimo tych niedogodności uzyskali dobre rezultaty. Najlepszy czas uzyskał Kamil Sarwa 11 minut i Konrad Biedrowski 11,07 m. Tuż za nimi był Arkadiusz Skibiński 11,09.

Zadowalający jest fakt ze uczniowie, którzy wiążą swoją przyszłość z Wojskiem Polskim już na tym etapie spełniają wymogi stawiane kandydatom do służby w Jednostce Wojskowej Komandosów oraz w wyższych uczelniach wojskowych.
Egzamin przeprowadzony przez żołnierzy wyglądał tak samo jak ten, którzy zdają kandydaci do jednostki. Był też ogromnym doświadczeniem dla uczniów oraz nauczycieli ponieważ odbył się w szkole w Mroczkowie po raz pierwszy.
Ten wymagający pod względem test sprawności fizycznej był przeprowadzony bod stałym nadzorem ratownika medycznego ze stacji ratownictwa Falc Włodzimierza Bogatka. [D.P.]

 

PostHeaderIcon Światowy Dzień Zdrowia 2017

 

PostHeaderIcon Konkurs Wiedzy Samorządowej


W czwartek, 23 marca 3 uczniów z klasy pierwszej technikum Wiktor Wierzbicki, Krzysztof Turliński i Krzysztof Chojnacki, wzięło udział w XII Powiatowym Konkursie Wiedzy Samorządowej w Żarnowie. W sumie w konkursie wzięło udział 10 szkół z terenu powiatu opoczyńskiego. Uczniowie szkół średnich musieli odpowiedzieć na 70 pytań w ciągu 90 minut. Należy również podkreślić, że co roku zakres materiału jaki należy opanować poszerza się, a pytania staja się coraz trudniejsze. Obejmują one oprócz zagadnień typowo samorządowych pytania związane z kodeksem wyborczym i Unią Europejską. Po zakończeniu konkursu odbyła się debata z udziałem lokalnych samorządowców. [R.M.]
 

PostHeaderIcon V Powiatowy Turniej Motoryzacyjny


21 marca 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym odbyła się II Powiatowa Olimpiada Wiedzy Technicznej pod patronatem Starosty Opoczyńskiego Józefa Roga. W tym samym dniu podobnie jak w latach ubiegłych młodzież sprawdziła swoje umiejętności  jazdy samochodem w V Powiatowym Turnieju Motoryzacyjnym "Pierwszy dzień wiosny za kierownicą".
Do rywalizacji przystąpili uczniowie  szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu opoczyńskiego. Zarówno w olimpiadzie, jak i turnieju motoryzacyjnym uczestniczyli reprezentanci: Zespołu Szkół Prywatnych, Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opocznie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy oraz Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym.
W II Olimpiadzie Wiedzy Technicznej uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy z zakresu szeroko rozumianej motoryzacji i mechaniki.  Zestaw pytań został tak dobrany aby szanse miała także młodzież, która nie kształci się w kierunkach mechanicznych i samochodowych. Jednakże uczniom ze szkół zawodowych i technikum  było zdecydowanie łatwiej. Indywidualnie najwięcej punktów uzyskał Bartłomiej Wiktorowicz (ZST w Mroczkowie), drugi był Piotr Pacan (ZSPrywatnych), a trzeci Wiktor Szczytowski (ZST w Mroczkowie). W zestawieniu drużynowym pod uwagę była brana suma punktów dwóch najlepszych zawodników danej drużyny. Najwięcej punktów zgromadzili uczniowie Zespołu Szkół Technicznych (Bartłomiej Wiktorowicz, Patryk Wdówka, Piotr Dziurzyński) przed Zespołem Szkół Prywatnych (Dariusz Urbańczyk, Dawid Popecki, Piotr Pacan) i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 (Adam Szczepanik, Maciej Stepień).
W V turnieju motoryzacyjnym „Pierwszy Dzień Wiosny za kierownicą”, w którym uczestnicy sprawdzali swoje  umiejętności  jazdy samochodem osobowym Opel Corsa należało pokonać, w jak najkrótszym czasie,  oznakowany tor wytyczony na terenie warsztatów szkolnych, zawierający liczne elementy techniczne (slalom, ruch okrężny, wzniesienie, manewry cofania itp.). Utrudnieniem była jazda z zamocowanym na samochodzie urządzeniem do testu Stewarta, które wymuszało na zawodnikach koncentrację i płynność poruszania się samochodem. W samochodzie do nauki jazdy każdemu uczestnikowi towarzyszył instruktor.
W konkursie drużynowym "Pierwszy dzień wiosny za kierownicą" kolejność finałowa wyglądała następująco:
 • 1 miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym - drużyna I w składzie: Marek Kędziora, Krystian Warczyński, Norbert Parc.
 • 2  miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Opocznie w składzie: Michał Gross, Kacper Gruszecki, Wiktor Kwiecień.
 • 3 miejsce – Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie w składzie: Artur Przybyła, Dawid Burakowski, Kamil Jędrzejczyk.
W konkursie indywidualnym "Pierwszy dzień wiosny za kierownicą" najlepszymi okazali się:
 • 1 miejsce – Rudalski Tomasz (ZST w Mroczkowie Gościnnym)
 • 2 miejsce – Kacper Gruszecki (I LO w Opocznie)
 • 3 miejsce – Norbert Parc (ZST w Mroczkowie Gościnnym)
Puchary i dyplomy  dla zwycięzców wręczył wicestarosta opoczyński Marcin Baranowski. Dla wszystkich uczestników przewidziany był posiłek z grilla. Organizatorzy dziękując uczestnikom za udział podkreśli, że wszyscy zasługują na wyróżnienie, bez względu na uzyskane wyniki, ponieważ wybrali świętowanie wiosny w  formie związanej nie tylko z zabawą ale także z edukacją. Zapraszamy do galerii. [D.P.]
 

PostHeaderIcon XVII Olimpiada Techniki Samochodowej

18 marca 2017 roku w gmachu Politechniki Warszawskiej przy ulicy Narbutta 85 na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych odbył się półfinał XVII Olimpiady Techniki Samochodowej. Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym reprezentowali uczniowie klasy III i II Technikum Samochodowego: Patryk Wdówka, Wiktor Sałaj i Wiktor Szczytowski, opiekunem uczniów był Kierownik Szkolenia Praktycznego Wiesław Sołtysiak. Organizatorami olimpiady są: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności oraz redakcja czasopisma Auto Moto Serwis przy współudziale Wydziału Samochodów i Maszyn Rolniczych Politechniki Warszawskiej.
Tematyką olimpiady były treści nauczania zawarte w programach technik mechanik pojazdów samochodowych oraz materiał dostępny w literaturze i czasopismach specjalistycznych. Sprawdzianem dla uczniów był test wiedzy teoretycznej. W olimpiadzie udział wzięło ok.500 uczniów szkół średnich z całego kraju. Po napisaniu testu była możliwość zwiedzenia uczelni, laboratorium pojazdów samochodowych i zapoznanie się z nowościami techniki samochodowej w nowoczesnym laboratorium Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. Finał odbędzie się 13 maja  2017 roku w siedzibie Firmy Robert Bosch w Warszawie  polegający na wykonaniu zadania praktycznego z zakresu napraw i diagnostyki samochodowej. [W.S.]

 
Działo się ...
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
SPECJALIZACJA WOJSKOWA
JWK w Lublińcu - FILM

Nasi partnerzy

Datownik
Luty 2018
P W Ś C P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
Do matury: 72 dni
Do wakacji: 121 dni
Goście
mod_vvisit_counterDzisiaj528
mod_vvisit_counterWczoraj1072
mod_vvisit_counterTen tydzień2607
mod_vvisit_counterTen miesiąc20650
mod_vvisit_counterOgółem1571320

Online: 19
Twoje IP: 54.163.53.153

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. ZOBACZ.

Akceptuje Cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information