In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

PostHeaderIcon Mamy wicemistrzostwo powiatu


W środę 15 listopada w hali sportowej ZSS Nr 1w Opocznie, odbyły się historyczne, bo pierwsze w rywalizacji sportowej szkół, zawody w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. Ten, jakże widowiskowy sport, ściągnął do uczestnictwa  5 zespołów żeńskich oraz 6 męskich, które stanęły do walki w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasi chłopcy po emocjonującym pojedynku finałowym zdobyli wicemistrzostwo powiatu opoczyńskiego w badmintonie drużynowym chłopców. Srebrną drużynę reprezentowali Kacper Cieluch, Mateusz Wołąkiewicz i rezerwowy Patryk Kończak (wszyscy z klasy z I TM).
 

PostHeaderIcon Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10.11.2017r. społeczność naszej szkoły świętowała 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Kierując się przekonaniem, że 11 listopada to dzień wolności i radości, uczciliśmy go w nietypowy sposób.  Przygotowany przez uczniów program w niczym nie przypominał pełnych patosu szkolnych akademii, ale był pełną radości i spontaniczności lekcją patriotyzmu. Obchody rozpoczęły się od krótkiej prezentacji multimedialnej oraz wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie uczestniczyli w przygotowanych teleturniejach patriotycznych. W pierwszym z nich: „Szansa na sukces – pieśni patriotyczne” przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali swoje umiejętności wokalne, przypominając znane piosenki patriotyczne z okresu międzywojennego typu: „Przybyli ułani pod okienko” czy „Wojenko, wojenko”. Następnie chętni uczniowie konkurowali  w turnieju tańca: You can dance - po prostu tańcz” oczywiście w rytmie tańców narodowych: Poloneza, Krakowiaka, i Oberka. Na koniec uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w konkurencji „Jaka to melodia – polska muzyka filmowa” oraz  w turnieju wiedzy o hymnie „Jeden z dziesięciu”. Tematyka konkursów odwoływała się do historii, tradycji i symboli narodowych,  przełamując jednocześnie stereotypy szkolnej edukacji. Uroczystości zakończył występ muzyczny uczniów naszej szkoły, którzy wykonali utwory: „Wolność, kocham i rozumiem” oraz „Mury”.
Jesteśmy przekonani, że taka forma uczczenia Narodowego Święta Niepodległości na długo zostanie w naszych sercach i wyzwoli w nas poczucie dumy  z naszej narodowej tożsamości. [A.M.]

 

PostHeaderIcon Zajęcia ze strzelania z broni bojowej


W dniu 06.11.2017 roku grupa uczniów technikum samochodowego i budownictwa  realizujących „Specjalizację Wojskową” w  PCKZiU w Mroczkowie Gościnnym uczestniczyła w programowych zajęciach szkoleniowych z zakresu balistyki i teorii strzału na strzelnicy „Kaliber 44” w Baryczy. Na początku uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa na tego typu obiektach. Po części przygotowawczej przystąpili do praktycznego wykorzystania wiedzy i umiejętności zdobytych podczas poprzednich zajęć dotyczących  posługiwania się bronią i przepisami obowiązującymi podczas jej użytkowania. Każdy oddał  3 serie strzałów do tarcz w odległości 20 m. z pistoletu 9 mm SP01 Shadow, który został zaprojektowany i wykonany z przeznaczeniem dla jednostek specjalnych oraz sił zbrojnych. Po każdej serii instruktor sprawdzał precyzję strzału i korygował błędy. Kolejna część szkolenia to strzelanie z bardzo popularnej na całym świecie broni -  karabinu AK- 47. Strzały wykonywane były z pozycji leżącej do tarczy w odległości 100 m.  Na zakończenie instruktor zaprezentował taktyczną powtarzalną strzelbę pump action (shotgun) Hatsan Guard, której efekty podczas strzelania wywołały dość duże emocje. Podczas programowych zajęć z edukacji wojskowej uczniowie zdobywają umiejętności i wiedzę z zakresu szeroko rozumianej obronności. [D.P.]
 

PostHeaderIcon Nowa strona internetowa


W związku ze zmianą nazwy szkoły z dniem 1 września 2017r. na Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego została uruchomiona nowa strona internetowa. Przez pewien czas funkcjonować w Internecie będą nasze dwie strony - "stara" i "nowa". Zachęcamy do odwiedzin naszego nowego adresu - http://pckziu-mroczkow.pl/.
 

PostHeaderIcon Rozbudowa warsztatów PCKZiU


Zachęcamy do zapoznania się z informacją o realizacji nowego projektu unijnego w PCKZiU.
 

 Zobacz cały dokument.

 

PostHeaderIcon JWK Lubliniec - 2017

Wizyty w Jednostce Wojskowej Komandosów Lublińcu na stałe wpisały się w kalendarz szkolny Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym. Tegoroczna wycieczka była już czwartym pobytem naszej młodzieży u „specjalsów” i wynikała z realizacji porozumienia o współpracy w procesie kształcenia uczniów i szkolenia żołnierzy pomiędzy Jednostką Wojskową Komandosów w Lublińcu a PCKZiU w Mroczkowie Gościnnym.
Większość zajęć w czasie dwudniowego pobytu realizowana była w koszarach jednostki w Lublińcu do których wstęp mają tylko nieliczni. Pierwsze zajęcia zaplanowano na godzinę 9.00, co oznaczało dla młodzieży krótki sen i wczesny wyjazd z Mroczkowa Gościnnego. Na miejscu czekali już na nas żołnierze, którzy przeprowadzili zajęcia sportowe z różnych dyscyplin sportu i rekreacji ruchowej – m.in. z elementami crossfitu. Kolejny blok zajęć obejmował szkolenie medyczne, podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Szkolenie skupiało się głównie na medycynie pola walki, czyli radzeniu sobie z obrażeniami  w czasie działań wojennych. Najwięcej uwagi medyk „specjalsów” poświęcił na tamowaniu różnego rodzaju krwotoków, które stanowią główną przyczynę śmierci żołnierzy w czasie działań zbrojnych. Omawiał wyposażenie jakie nosi przy sobie w czasie misji i sposób postępowania z rannym oraz jego ewakuację z pola walki. Po teorii przyszedł czas na praktykę uczniowie specjalizacji wojskowej uczyli się jak zakładać wojskowe opaski uciskowe hamujące krwotoki oraz poznawali sposoby zakładania opatrunków i bandażowania przy mocno krwawiących ranach tułowia. Ukoronowaniem pierwszego dnia pobytu był nocny patrol samochodem Hummer w pełnej noktowizji. Dla wielu uczniów przejażdżka samochodem po lesie w pełnych ciemnościach stanowiła wyjątkowe przeżycie. Komandosi po nocnym rajdzie prezentowali swoje wyposażenie bojowe, każdy z uczniów mógł wziąć do ręki hełm, kamizelkę  kuloodporną, noktowizor czy broń  i na „własnej skórze” poczuć ciężar jaki nosi na sobie żołnierz.
Drugi dzień w całości poświęcony był szkoleniu ogniowemu. Komandosi prezentowali broń strzelecką, którą dysponują w Lublińcu. Omawiali jej historię, budowę i wykorzystanie w warunkach bojowych. Zwracali uwagę na modułowość współczesnej broni, która pozwala montować różne elementy tak aby skonfigurować ją pod strzelca. Duże zainteresowanie wzbudził granatnik Carl Gustaw – szwedzkie działo bezodrzutowe kalibru 84 mm, klasyfikowane jako granatnik przeciwpancerny. Kolejna część szkolenia to ćwiczenie pozycji strzeleckiej z broni krótkiej, sposobu trzymania pistoletu i naciskania spustu tak aby strzał był jak najbardziej precyzyjny. Nabyte umiejętności uczniowie mieli możliwość przećwiczyć na wirtualnej wideostrzelnicy. Jest to unikatowy na europejską skalę obiekt pozwalający „cichym i skutecznym” strzelać w cyfrowo wykreowanej rzeczywistości przy użyciu ostrej amunicji. Jak podkreślają komandosi, tego typu obiekt zdecydowanie ułatwia szkolenie. Wirtualna strzelnica pozwala nie tylko na odtwarzanie już utworzonych scenariuszy, ale także na ich tworzenie przy pomocy "blue box'a". Żołnierz wcielający się w rolę terrorysty czy porywacza umieszczany jest w wykreowanym przez komputer środowisku. Dzięki temu jego ruchy są widoczne dla innych komandosów.
Dwudniowy wyjazd do JWK w Lublińcu wzbogacił uczniów specjalizacji wojskowej w doświadczenia, o które ciężko w życiu zwykłego cywila.

 

PostHeaderIcon Projekty UE

 

PostHeaderIcon Memoriał Marka Galińskiego


W najbliższą sobotę 7 października w Mroczkowie Gościnnym odbędzie się Memoriał Marka Galińskiego - zawody w kolarstwie górskim. Oprócz wyścigów cross country odbędą się wyścigi popularyzujące kolarstwo górskie dla dzieci i młodzieży od 0 do 16 lat. Dodatkowo będzie przeprowadzona klasyfikacja o tytuł mistrzyni i mistrza powiatu opoczyńskiego w kolarstwie górskim spośród zawodniczek i zawodników zamieszkujących nasz powiat biorących udział w wyścigu na najdłuższej trasie.
Zapraszamy serdecznie.
Link do zapisów internetowych: http://akces-sport.pl/mem-marka-galinskiego-ind/

Program zawodów:
- 8.00  - zgłaszanie zawodników, rejestracja w biurze zawodów                                                                      
- 10.00 - wyścigi dla dzieci i młodzieży szkolnej : 0-6 lat (mała runda), 7-10 lat (mała runda), 11-13 lat (2 rundy),14-16 lat (2 rundy),                                          
- 11:00 - Żak, Żaczka, Młodzik, Młodziczka - 20-30 minut - dekoracje zawodników wyścigu dla dzieci i młodzieży oraz żak, żaczka, młodzik, młodziczka
- 11:45 - Junior młodszy, Juniorka młodsza, Junior, Juniorka - 50-60 minut
- 13:30 - Kobiety Elita, Kobiety Masters, Masters III,- 60-70 minut                                                                
- 14.30 - Runda Honorowa dla  Marka” (wspólny przejazd i złożenie wiązanki)                           
- 15:00 - Elita, Masters I, Masters II - 80-90 minut
- 16:30 - dekoracja, ognisko i zabawa

Więcej w regulaminie. W razie pytań tel. Damian Pietrasik 602 511 900.

Regulamin memoriału [.doc]

 
Działo się ...
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Panel rekrutacyjny
NABÓR 2018-19

(kliknij logo)

Na powyższej stronie www klikamy na górze „ZALOGUJ SIĘ”, podajemy PESEL i wypełniamy formularz danych osobowych oraz wybieramy z listy szkołę, a w niej oddział-klasę.

 ZOBACZ KONIECZNIE


Uczniowie elektronicznie wybierają szkołę.
Wybór SPECJALIZACJI WOJSKOWEJ odbywa się w szkole poprzez wypełnienie
deklaracji w momencie składania podania !!!

SPECJALIZACJA WOJSKOWA
JWK w Lublińcu - FILM

Nasi partnerzy

Datownik
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Do matury: za rok !
Do wakacji: do 31 sierpnia
Goście
mod_vvisit_counterDzisiaj175
mod_vvisit_counterWczoraj602
mod_vvisit_counterTen tydzień2914
mod_vvisit_counterTen miesiąc9243
mod_vvisit_counterOgółem1656459

Online: 6
Twoje IP: 54.81.110.186

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. ZOBACZ.

Akceptuje Cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information